Vyberte stránku

fotogalerie- puntíky na zeď - inspirace

Puntíky a puntíčky jsou nesmrtelný vzor. Jsou hravé, ale umí být i elegantní a působit velmi klasicky. Nehodí se jen na sukně a šátky, zkuste si s nimi ozdobit zeď! Do dětského pokoje volte pestré syté barvy. Do ložnice se hodí pastelové odstíny nebo umírněná černá nebo šedá.

Možností jak mít na zdi puntíky je mnoho. Můžete si koupit hotové samolepky určené přímo na zeď nebo na nábytek. Zkuste třeba značky Lepeeto, Majestick nebo Fugu – Design, všechny jsou na Fleru.

Nebo si jednoduše vystříhejte z barevných papírů kolečka (ještě lepší je použít raznici) a nalepit je na zeď pomocí oboustranné lepící pásky nebo lepící hmoty.

Také lze puntíky na zeď rovnou namalovat. Musíte si vystřihnout šablonu a pak už jen puntíkovat.

Abych byla úplně vyčerpávající, nesmím zapomenout ani na možnost, nalepit si na zeď tapetu s puntíčky.

A mám pro vás i fotonávod, jak si udělat puntíky z oblíbených washi tapes. To je skvělá varianta, pokud chcete mít možnost puntíky za čas sundat nebo obměnit.

Budete potřebovat:

  • Washi tape
  • Nůžky
  • Pečící papír
  • Tužku
  • Šablonu pro kolečko

Postup

Rozložte pečící papír na rovnou podložku. Vemte washi tape a začněte lepit kousky lepenky a vrstvy vždy jemně překryjte, abyste vytvořili souvislou plochu. Až budete mít dostatečný rozměr, otočte pečící papír rubem vzhůru a obkreslete šablonu, můžete použít třeba skleničku nebo vykrajovátko na cukroví. Kolečko vystřihněte nebo použijte raznici a opatrně odstraňte pečící papír. Kolečko nalepte, ale místo si dobře rozmyslete předem. Přelepit kolečko jinam moc nejde, protože se vám vrstvy začnou oddělovat. Takže se snažte nalepit to dobře hned napoprvé.

Fotogalerie: Puntíky na zeď – inspirace

Autor: Klára M., Foto: Pinterest.com, FellowFellow.com